KINEZIOTAPING
FYZIOLOGICKÉ ÚČINKY
Správnou aplikací vhodné techniky kineziotapu na postiženou oblast aktivujeme reflexní odpověď organismu s cílem odstranit patologické změny, čímž umožníme pohybovému aparátu návrat k funkčnímu stavu.
Při nadměrné tělesné zátěži dochází k přetažení či přetížení svalů, může dojít k mikrotraumatizaci a zánětlivým pochodům. Takový sval je oteklý a ztuhlý, cítíme únavu a bolest. Dochází ke snížení pH a k akumulaci vody ve svalu. Výsledkem je redukce prostoru mezi kůží a svalem.
Nalepením tapu se pokožka zvlní a nadlehčí a tím je umožněn zvýšený trvalý průtok krve a lymfy. Po zvětšení prostoru v podkoží pomine tlak na receptory bolesti a ta rychle odeznívá. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek masáže a aktivují se ozdravné procesy.
Kineziotape je pružný a tudíž neomezuje hybnost, ponechává se na kůži po dobu 1-5 dní, aplikace se může opakovat či libovolně kombinovat.
Prostřednictvím kineziotapu dosahujeme redukci bolesti, otoku a zánětu, relaxace svalu při přetížení či facilitace svalu při jeho oslabení, centrace kloubu, zlepšení rozsahu pohybu, snížení možnosti svalových křečí a zranění.
POUŽITÍ KINEZIOTAPU
- Při bolestech páteře, svalů, šlach a kloubů
- Vyrovnává nesprávné držení těla
- Stabilizuje uvolněné blokády
- Po úrazech, při rekonvalescenci a rehabilitaci
- Zlepšuje průtok krve a lymfy
- Prodlužuje účinky masáže
- Aktivuje ozdravné procesy
- Jako prevence úrazů při sportu
KONTRAINDIKACE
- Hnisavé kožní projevy
- Vystouplá znaménka, bradavice
- Nezhojené jizvy, otevřené rány
- Varixy
- Akutní trombózy
- Alergická reakce na tape